Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
kjaja
Število vnosov: 36
04.03.2012 ob 21:13

Zanima me, če mogoče kdo ve, iz česa sta bila namaza, ki so nam ga '"širom po Sloveniji'" stregli za šolske malice, 10 - 20 let nazaj, plus minus nekaj let (mogoče še prej, tudi kasneje, ne vem...), in sicer, en je bil ribji, en pa, kot da bi bil iz ne vem, posebne salame recimo, kumarice, korenček, mogoče majoneza, topljeni sir, pojma nimam, kaj vse, v glavnem, semleto in na kruh namazano. Smo na tole večkrat obujali spomine in vem, da so sošolke iz različnih koncev Slovenije vedele, o čem se gre, a nobena ni vedla, kako oziroma iz česa točno je tole bilo. Vem, da smo tole radi jedli. Ima kdo podatke o katerem izmed njiju?
Tejci79
Število vnosov: 2
09.03.2012 ob 15:00

Zdravo,

podoben namaz pripravljamo mi in je dejansko iz majoneze, posebne slame in sira (zrezano na izredno male kockice), pa seveda ulozene kisle kumarice, nariban korenček, sol, rahlo poper (za velike otroke). Razmerja ne vem, delas pa seveda po okusu lahko...
sama dam namesto velikega dela majoneze, kislo smetano.
maruška Kranjc
Število vnosov: 2
22.08.2012 ob 12:30

Mi pa smo imeli zraven še trdo kuhano sesekljeno jajce.
majchyca
Število vnosov: 284
10.09.2012 ob 16:07

Jaz se pa spomnim jajčnega namaza in sem ga tudi uspela sama naredit, po okusu seveda. Točnih razmerij sicer ne vem, ampak gre nekako takole: Trdo kuhano jajce na drobno sesekljaš, soliš, zmešaš z margarino in voila! Dodaš lahko še sesekljan peteršilj ali drobnjak. Kakšno je to z maslom sicer ne vem, ker maslo je bolj sladkega in mlečnega okusa, margarina pa slana. smiley
Kristjan Jesensek
Število vnosov: 1
01.05.2013 ob 18:11

jz mam en recept za namaz če ga kdo hoče
smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Recepti iz hladilnika Iz sestavin v hladilniku poišči recept.