Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
Zakulisje
Število vnosov: 3
31.03.2011 ob 14:25

Gibanje, zdrava in uravnotežena prehrana, redni obroki ... To itak, ampak bi mi vseeno prav prišli kakšni nasveti smiley Za enkrat ne gre in ne gre smiley
mamba647
Število vnosov: 1
31.03.2011 ob 20:08

Zdravo.
Če katero zanima zdrava prehrana in hujšanje, ali pa mora katera celo pridobiti na telesni teži(pusti mišični masi) naj mi piše.
Namreč vse te ločevalne diete,montignacove metode in tako naprej niso zdrave za organizem....,ker če ti želiš prebaviti beljakovine obvezno potrebuješ tudi vnos ogljikovih hidratov in ostalih sestavin in obratno. V nasprotnem primeru se beljakovine nalagajo kot neprebavljene. Posledica pa s primanjkovanje določenih sestavin in s tem povezano slabo počutje, izguba energije,izpadanje las, zob.....Za zdravo življenje,polno energije potrebuješ vse sestavine po malem v nekem ravovesju(vitamini,encimi-ki jih dobimo v srovi zelenjavi,vlaknine-čistijo in pospešujejo prebavo in s tem pomagajo pri izgubi tlesne teže,beljakovine,minerali,maščobe,....)
Nasploh pomemben je zajtrk, ki prepreči padec sladkorja in napade volčje lakote tekom dneva. Za vse tiste, ki nimate časa jesti zajtrka(npr. služba ali pa faksi, ki trajajo tudi po cel dan in nimamo časa iti na kosilo) je rešitev proteinski napitek Herbalife, ki vsebuje vse potrebne sestavine v ravnovesju in predstavlja uravnotežen in zdrav obrok, ki ga lahko odnesete v obliki napitka kamorkoli. Poleg tega nam daje obilico energije, in z njem in pravilno prehrano pridemo do želene teže.
Če katero zanima,ji sestavim individualni prehrambeni urnik,v kombinaciji s herbalife prehrano.
In pri uravnotreženi prehrani se kilogrami ne kopičijo nazaj..

Studentka medicine in aktivna športnica
LP
cungalunga10
24.06.2011 ob 19:09
*Odgovor na: mamba647 +

ejka... prosila bi me če bi mi lahko priporočala kako se prehranjevati...smiley
nekdo...
Število vnosov: 134
20.04.2011 ob 21:49

ejka20 prosim te ne fopaj tu gor folka s tem herbalifom! Če si študentka medicine te je lahko sram da ne znaš prebrat sestavin herbalifa in da služiš na ljudeh, ki imajo zdravstvene težave in želijo shujšati. V kolkor prodajaš herbalife po nabavni ceni kar je cca 20€ in ne po ceni cca 50€ in več pol vzamem nazaj. Sam še nisem videl takega pametnjakoviča. IN PREBERI SI SESTAVINE! NPR NA ČOKOLDANEM HERBALIFU.
In ne govorit npr o ločevalni dieti in o montignacovi če nimaš pojma kaj govoriš! Pri ločevalni ravno tako pri proteinskem dnevu zavžiješ OH. In kako lahko kot bodoča zdravnica zagovarjaš vnos umetno sintetiziranih vitaminov in mineralov???
O kam gre našo zdravstvo!

Herbalife je isti * kot 5x cenejši proteinski pripravki npr. v Mullerju. Pa še okus je tako zanič, da nevem kako lahko eni to s* sploh goltate.

Zdrava prehrana je: salata po možnosti iz vrta, kakšne bučke, neoluščen riž, kamutove testenine, doma spečen jabolčni štrudl iz pirine moke, 100% Zotterjeva čokolada (od sladkarij), polnozrnat kuskus, VSO sadje (s katerim pa ne gre pretiravat)
trgovi33
Število vnosov: 6
23.04.2011 ob 11:05
*Odgovor na: nekdo... +

Prosila bi, če lahko malo več poveš o herbalifu
slavi0902
Število vnosov: 30793
24.04.2011 ob 19:34
*Odgovor na: trgovi33 +

pojdi na njihovo starn,ta stran ni namenjena temu
trgovi33
Število vnosov: 6
28.04.2011 ob 15:53
*Odgovor na: slavi0902 +

Sem si prebrala, ampak mene bolj zanimajo slabe strani hb
sladka.penica
25.04.2011 ob 13:46

Sama sem bila na Herbalifu na predstavitvi, res da imajo dober način prehranjevanja, da naj bi jedel vsake 3 do 4 ure, amapak to je draga zadeva, poleg tega pa to ni zdravo jesti celo življenje, sama sem poskusila z Montignacovo metodo prehranjevanja in naj vam povem da je bila učinkovita. Prav tako kot je rekla nekdo... imajo v Mullerju dosti cenejše pripravljene napitke, ki so zelo podobni Herbalifu.

v glavnem pomembno je spremeniti način prehranjevanja in se nekoliko odpovedati določenim stvarem, pa še malo gibanja in športa zraven, pa je uspeh zagotovoljen smiley
katja_t
Število vnosov: 54
11.05.2011 ob 01:30

Prijateljicam in meni že kar nekaj let vzdržuje vitko linijo vegetarijanska prehrana.

Ne jemo;
mesa,
drobovine,
mesnih izdelkov,
poleg tega pa se izogibamo tudi raznim konzervansom, umetnim barvilom, umetnim sladilom ipd,
ocvrti hrani (raje pečemo v konvekcijski ali navadni pečici ali na žaru),
kavi,
črnemu čaju,
alkoholnim pijačam,
energijskim pijačam.

Večino (vsaj 70%) naše prehrane predstavlja :
domače sadje (sušeno in sveže) in zelenjava,
stročnice,
bio sojini izdelki,
seitan,
oreški,
semena,
rastlinsko mleko,
žitarice in polnozrnat kruh,
različne začimbe, nerafinirana sol,
občasno tudi tropsko sadje,
gobe,
jogurti, skuta, sir, smetana,
jajca iz proste reje
in alge.
Od maščob pa hladno stiskana olivna in lanena olja, občasno tudi sončnično olje in ghee (prečiščeno maslo).
Sladkamo z muscavadom, medom ali pa so jedi sladke kar zaradi sadja ali temne 75%-ne čokolade (no, zaradi zadnje so sladko-grenke, haha).
Spijemo tudi 1,5-2,5 l vode, zelenjavnega soka ali nesladkanega čaja.

Seveda so pomembne tudi kalorične vrednosti in število obrokov. Na dan imam 4 do 5 obrokov (na vsake 2,5-4 ure) in me ne napade lakota (verjetno tudi zaradi precejšnje količine vlaknin). Kalorij pokurim od 1500-2200 (odvisno od dneva). Za hujšanje je treba pojesti manj kot 1500 kalorij oz. se ukvarjati s športom.

Pri tem načinu prehrane je potrebno paziti, da ni preveč enolična (nekateri meso zamenjajo npr. s sirom, ki ne vsebuje določenih aminokislin, ima veliko nasičenih maščob,...), treba si je prebrati nekaj dobrih knjig o tem, kaj vsebuje katera hrana oz. s kakšnimi kombinacijami se najbolje izkoristijo določene snovi, in preizkušati nove recepte.

Ni pa to nekaj kompliciranega, kakor sem mislila sama, preden sem začela s takim prehranjevanjem.
In ni brezvezna in neokusna, kakor sem mislila sama. Z začimbami, soljo, sojino omako ipd. se da pričarati super okuse.

Pa veliko uspeha!

anaconda
Število vnosov: 111
13.05.2011 ob 22:21

Zame najboljša dieta dosedaj-ZELENI SLAPsmileyiz prehrane izključimo vse OH-je in uspeh je zagotovljen-v enem tednu sem shujšal 4kg,res da je v dieti prepovedano mleko,toda jaz sem ga spil v kavi ker mi brez mleka ne gresmiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Recepti iz hladilnika Iz sestavin v hladilniku poišči recept.